Opcje filtrowania dostępne z poziomu CKT:
Rys. 1. Selektor wyszukiwania towarów
Rys. 1. Przykład filtrowania za pomocą pola "Szukaj", na powyższym przykładzie widać, że według wprowadzonego filtra "płyn na skórę" system wyszukał 46 kart towarowych
Rys. 2. Opcje filtrowania według statusów i kolumn
Aby przesortować listę według danego statusu, wystarczy kliknąć na jego ikonę (status, według którego aktualnie jest filtrowana lista towarów, zostanie wyróżniony szarym tłem). Aby wyłączyć ustawiony filtr, wystarczy ponownie kliknąć na ikonę symbolizującą dany status.
Rys. 3. Przykład zastosowania filtra "Towar archiwalny w BLOZ"
Dostępne statusy:
Rys. 4. Odfiltrowanie pozycji usuniętych w bazie BLOZ
3. Selektor towarów – możliwość wyszukiwania produktów według wielu kategorii (szczegóły w rozdziale Kategoryzacja GRUPEX).
Z wyżej wymienionych filtrów można korzystać jednocześnie.
Jak łatwo filtrować? Przykład
Dostępne filtry można ze sobą łączyć, np. wyświetlić towary aktywne, należące do wybranej asortymentowej i oznaczone jako archiwalne w BLOZ.
Kolejność działań (przykład):
1. Na początek należy wybrać przycisk Pokaż filtry. Filtrowanie według statusu Aktywne jest domyślnie uruchomione, aby włączyć filtr Towar archiwalny w BLOZ, należy kliknąć na odpowiednią ikonę (rys. 3). Po wykonaniu czynności lista zostanie automatycznie przefiltrowana.
2. Następnie należy zawęzić wyniki do wybranej grupy towarów. Aby to zrobić, należy skorzystać z selektora, dostępnego po lewej stronie okna. Należy kliknąć w pole "Grupa" i w wyświetlone pole edycyjne wpisać nazwę poszukiwanej grupy i kliknąć na wybraną pozycję na liście.
Rys. 5. Selektor towarów, wpisanie nazwy poszukiwanej grupy
3. Następnie należy wybrać przycisk Filtruj:
Rys. 6. Selektor towarów, uruchomienie filtrowania
Po wybraniu opcji lista towarów zostanie zaktualizowana zgodnie z ustawieniami filtra.