Strona zamówień pakietowych wyświetla się po wejściu do modułu Zarządzanie dostawami > Zamówienia pakietowe:

Rys. 1. Strona główna "Zamówienia pakietowe"
Lista zamówień podzielona jest na kolumny:
- Symbol – symbol zmówienia (nadawany automatycznie, lecz możliwy do edycji).
- Data utworzenia – data utworzenia zamówienia.
- Utworzone przez – użytkownik, który utworzył zamówienie.
- Grupa towarów – nazwa grupy towarów, dla których zostało utworzone zamówienie lub liczba towarów wybranych z listy CKT.
- Dostawca – nazwa dostawcy, którego oferta została uwzględniona w zamówieniu. Jeżeli zamówienie zostało utworzone na podstawie ofert od kilku dostawców, to w polu pojawi się wpis "Różni dostawcy".
- Status – informuje o statusie zamówienia: wysłane do producenta, wysłane do dostawcy, zrealizowane, w przygotowaniu, utworzono prospekt ( na podstawie zamówienia pakietowego utworzony został prospekt) , zatwierdzono prospekt, w trakcie wysyłki do aptek, wysłane do aptek, błąd wysyłki do aptek.
- Wartość zamówienia – suma wartości zamówionych produktów (wartość netto).
Listę zamówień można posortować według każdej z kolumn.
Akcje, które można wykonać z poziomu zamówień pakietowych
W zamówieniach pakietowych można wykonać następujące akcje:
- Nowy – kreator tworzenia nowego zamówienia.
- Import – możliwość wczytania zamówienia z pliku CSV.
- Utwórz na podstawie – tworzenie nowego zamówienia na podstawie już istniejącego.
- Podgląd – podgląd zamówienia.
- Edytuj – możliwość edycji zamówienia.
- Usuń – usunięcie zamówienia.
- Wyślij – możliwość wysłania zamówienia do producenta/ dostawcy/ aptek.
- Ustaw status – możliwość ręcznego zdefiniowania statusu zamówienia. Z funkcji można skorzystać, jeżeli użytkownik wyeksportował zamówienie do pliku i wysłał mailem do dostawcy lub producenta z pominięciem funkcji Wyślij (dzięki temu wiadomo, że dane zamówienie zostało wysłane).
- Rozliczenie – możliwość przejrzenia towarów ujętych w zamówieniu pakietowym pod kątem stanu magazynowego (według ilości i wartości), zakupu (według ilości i wartości netto) oraz sprzedaży (według ilości, wartości w cenach zakupu netto i brutto). Rozliczenia nie można wyświetlić dla zamówień w trakcie edycji (o statusie W przygotowaniu). Domyślnie uwzględniany okres do rozliczenia to 30 dni ("data do" analizowanego okresu to dzień wstecz od dnia utworzenia zamówienia, okres analizy można zmienić). Rozliczenie zamówienia pakietowego można wyeksportować do pliku CSV lub Excel za pomocą przycisku Eksport.
- Utwórz prospekt – na podstawie zamówienia pakietowego w trybie edycji (o statusie W przygotowaniu) można utworzyć prospekt. Po wybraniu opcji użytkownik zostanie przeniesiony do okna Podgląd prospektu.
- Eksport – możliwość eksportu zamówienia do pliku w formacje CSV lub Excel.
- Wzorce – możliwość zdefiniowania własnych szablonów zamówień pakietowych, z których można korzystać np. podczas tworzenia zamówień producenckich.
- Sprawdź status prospektów – po wybraniu opcji system sprawdzi czy na liście znajdują się prospekty utworzone na podstawie zamówień pakietowych oraz zakończy te, dla których upłynął termin ważności.
- Pokaż filtry – możliwość przeszukiwania listy zamówień według kolumn: symbol, data utworzenia, utworzone przez, grupa towarów, dostawca, status. Przykładowo: za pomocą opcji filtrowania można wyświetlić tylko te pozycje, które zostały wysłane do aptek. W tym celu należy wybrać Pokaż filtry, a następnie kliknąć w pole edycyjne pod nagłówkiem kolumny i wybrać status Wysłane do aptek, np.:

Rys. 2. Przykład zastosowania filtrów
Przykładowe wyniki filtrowania:

Rys. 3. Przykładowe wyniki filtrowania według statusu Wysłane do aptek
Akcje możliwe do wykonania na danym zamówieniu są dostępne również z poziomu menu podręcznego, które znajduje się przy każdej pozycji na liście (ilość dostępnych akcji w menu podręcznym jest zależna od statusu danego zamówienia), np.:

Rys. 4. Opcje dostępne z poziomu menu podręcznego