3. Top 3000 wystarczalność zapasu pogrupowana po aptekach (wg najwyższej wystarczalności)

Parent Previous Next

Top 3000 wystarczalność zapasu pogrupowana po aptekach jest to raport poziomu PREMIUM wskaźnika KPI Zapas magazynowy w dniach, za pomocą którego otrzymujemy listę maksymalnie 3000 towarów z wystarczalnością zapasu w dniach w wybranym okresie (domyślne ustawienie to ostatnie 30 dni, okres analizy można zmienić w filtrach (filtrowanie)), pogrupowaną według punktów sprzedaży (aptek). Raport przedstawia wynik wyliczenia liczby dni per towar, który wskazuje okres wystarczalności zapasu danego produktu. Wyliczenie wystarczalności zapasu następuje w oparciu o poziom sprzedaży wskazany w okresie analizy, czyli w przypadku ustawień domyślnych jest to bieżący okres sprzedaży tj. ostatnie 30 dni.

Rys. 1. Raport TOP 3000 wystarczalność zapasu pogrupowana po aptekach, poziomu PREMIUM

Po wyświetleniu raportu widoczna jest lista aptek należących do sieci. Każdą pozycję można rozwinąć do poziomu szczegółów (listy towarów), klikając w ikonę . Jako wynik wyświetlona zostanie lista produktów w danej aptece posortowana według najwyższej wystarczalności zapasu (kolumna Zapas w dniach wg wartości, stosunek wartości zapasu magazynowego do średniej dziennej wartości sprzedaży rzeczywistej w wybranym okresie analizy jako wystarczalność zapasu przeliczona na ilość dni).

Rys. 2. Raport TOP 3000 wystarczalność zapasu pogrupowana po aptekach (według najwyższej wystarczalności) rozwinięcie punktu sprzedaży (lista aptek) do szczegółów – lista towarowa


Na podstawie danych zawartych w raporcie użytkownik może podjąć dalsze działania z udziałem wybranych towarów, np. nałożyć blokadę na zamawianie wybranych produktów, wykonać przecenę, rozważyć wykonanie reklamacji/zwrotu, przesunięcie MM lub wyeksportować listę towarów do pliku CSV. Lista akcji możliwych do wykonania jest widoczna po kliknięciu w przycisk Utwórz akcję. Zdefiniowanie akcji biznesowej wymaga wcześniejszego zaznaczenia wybranych towarów (nie dotyczy eksportu do pliku csv).

Po rozwinięciu punktu sprzedaży do poziomu listy towarów widoczne są dane podzielone na kolumny:

UWAGA!

Rys. 3. Wartość magazynu wskazuje wartość większą od zera, stan magazynu został zaokrąglony (informacja widoczna po skierowaniu kursora na wartość w kolumnie „Stan magazynu”)



Rys. 8. Ilości z zamówień będących w trakcie realizacji, wyodrębnione ilości z zamówień oraz z MM spoza zamówień


Liczba towarów w drodze będzie się zmieniać po realizacji zamówienia, czyli po wprowadzeniu towarów na stan w aptece. Należy pamiętać, że termin wskazany we wzorcu domyślnym zamówienia (rys. poniżej) będzie zawsze taki sam dla raportów KPI. W zależności od tego czy zamówienie zostało zrealizowane (całościowo lub częściowo), towar został wprowadzony na stan w aptece, zmianie ulegnie liczba wyświetlanej sumy towarów w drodze.


Rys. 9. Edycja domyślnego wzorca, możliwość sprawdzenia oraz edycji ustawień dotyczących towarów w drodze


UWAGA! W kolumnach dotyczących marży, wartości sprzedaży oraz ilości sprzedanej mogą pojawić się następujące oznaczenia:  

UWAGA! Dolny pasek umożliwia przewijanie widoku raportu, dzięki temu można odczytać dane w ostatnich kolumnach raportu, np.:


Rys. 6. Pasek umożliwiający przeglądanie wszystkich kolumn raportu




Dodatkowe informacje:


Rys. 7. Liczba zaznaczonych pozycji z wybranej apteki, wpisujących się w raport TOP 3000 zapas w dniach per apteka


UWAGA! Przy użyciu opcji zaznacz wszystko zaznaczone zostaną wszystkie towary, jednak towary ukryte lub z nieaktywnych punktów sprzedaży zostaną uwzględnione tylko w eksporcie do pliku. W przypadku tworzenia akcji biznesowej zostaną pominięte.

Rys. 8. Ustawienia kolumn


UWAGA!