6. Top 1000 preparatów z najwyższym poziomem zysku

Parent Previous Next

Po wybraniu opcji nr 6. Top 1000 preparatów z najwyższym poziomem zysku w wybranym okresie wyświetlony zostanie raport prezentujący listę towarów, których sprzedaż wygenerowała najwyższy poziom zysku w wybranym okresie analizy.

Rys. 1. KPI Zapas magazynowy, 3. Top 1000 preparatów z najwyższym poziomem zysku – poziom PREMIUM


Przykładowy raport:

Rys. 2. Top 1000 najwyższy zysk, poziom PREMIUM


Raport składa się z następujących kolumn:


UWAGA!

Rys. 3. Wartość magazynu wskazuje wartość większą od zera, stan magazynu został zaokrąglony (informacja widoczna po skierowaniu kursora na wartość w kolumnie „Stan magazynu”)



Rys. 8. Ilości z zamówień będących w trakcie realizacji, wyodrębnione ilości z zamówień oraz z MM spoza zamówień


Liczba towarów w drodze będzie się zmieniać po realizacji zamówienia, czyli po wprowadzeniu towarów na stan w aptece. Należy pamiętać, że termin wskazany we wzorcu domyślnym zamówienia (rys. poniżej) będzie zawsze taki sam dla raportów KPI. W zależności od tego czy zamówienie zostało zrealizowane (całościowo lub częściowo), towar został wprowadzony na stan w aptece, zmianie ulegnie liczba wyświetlanej sumy towarów w drodze.


Rys. 9. Edycja domyślnego wzorca, możliwość sprawdzenia oraz edycji ustawień dotyczących towarów w drodze



UWAGA! W kolumnach dotyczących marży, wartości sprzedaży oraz ilości sprzedanej mogą pojawić się następujące oznaczenia:  



Dodatkowe informacje:

W górnej części okna wyświetlone są "podpowiedzi", z których można skorzystać przed wykonaniem danej akcji. Po skierowaniu kursora w pole Zweryfikuj listę pod kątem preparatów kontraktowych wyświetlona zostanie podpowiedź nad przyciskiem Pokaż filtry, np.:

Rys. 6. Podpowiedzi wyświetlane z poziomu raportu


Lista akcji możliwych do wykonania w danym raporcie jest pod przyciskiem Utwórz akcję:


Rys. 7. Lista akcji możliwych do wykonania z poziomu danego raportu


UWAGA! Lista towarów nie wskazuje oznaczenia towarów „w drodze”, np. z przesunięć MM oraz z zamówień (funkcjonalność w przygotowaniu dla użytkowników KS-OmniPharm).  

UWAGA! Wprowadzone zmiany zostaną automatycznie zapisane, co oznacza, że przy następnym logowaniu do danego raportu widoczne/ukryte będą kolumny wskazane przez użytkownika podczas poprzedniego korzystania z danego raportu KPI. W przypadku eksportowania danych do pliku CSV uwzględniane są wyłącznie kolumny widoczne w raporcie.


Rys. 8. Ustawienia kolumn


Rys. 9. Przykładowe wyniki filtrowania według producenta