5. Top 1000 preparatów z najniższą sprzedażą

Parent Previous Next

Top 1000 preparatów z najniższą sprzedażą jest to drugi proponowany raport dla poziomu PREMIUM wskaźnika KPI Zapas magazynowy w dniach, za pomocą którego otrzymujemy listę towarów, dla których zapas może być zbyt wysoki względem sprzedaży (najniższa sprzedaż wartościowo w analizowanym okresie, domyślne ustawienie to ostatnie 30 dni). Pozycje towarowe z listy można w tym miejscu włączyć do wybranej akcji biznesowej (np. utworzyć przecenę centralną, sprzedaż wiązaną, sugestię sprzedaży, blokadę zamawiania lub utworzyć przesunięcie MM z udziałem wskazanych towarów). Dodatkowo można sprawdzić m.in. czy dany towar bierze udział w aktywnej lub przyszłej strategii KS-OmniPharm lub czy został zamówiony (funkcjonalność w przygotowaniu dla użytkowników KS OmniPharm) lub przesunięty między magazynami z poziomu KS-OmniPharm.


UWAGA! Rozważając zakładanie strategii istotne jest, aby wskazany czas analizy był bieżący (należy zwrócić uwagę na ustawienie okresu analizy, filtrowanie).

Rys. 1. KPI Zapas magazynowy, 2. Top 1000 najniższa sprzedaż, poziom PREMIUM


Przykładowy raport:

Rys. 2. Top 1000 najniższa sprzedaż, poziom PREMIUM


Raport składa się następujących kolumn:


UWAGA!

Rys. 3. Wartość magazynu wskazuje wartość większą od zera, stan magazynu został zaokrąglony (informacja widoczna po skierowaniu kursora na wartość w kolumnie „Stan magazynu”)



Rys. 8. Ilości z zamówień będących w trakcie realizacji, wyodrębnione ilości z zamówień oraz z MM spoza zamówień


Liczba towarów w drodze będzie się zmieniać po realizacji zamówienia, czyli po wprowadzeniu towarów na stan w aptece. Należy pamiętać, że termin wskazany we wzorcu domyślnym zamówienia (rys. poniżej) będzie zawsze taki sam dla raportów KPI. W zależności od tego czy zamówienie zostało zrealizowane (całościowo lub częściowo), towar został wprowadzony na stan w aptece, zmianie ulegnie liczba wyświetlanej sumy towarów w drodze.


Rys. 9. Edycja domyślnego wzorca, możliwość sprawdzenia oraz edycji ustawień dotyczących towarów w drodze



UWAGA! W kolumnach dotyczących marży, wartości sprzedaży oraz ilości sprzedanej mogą pojawić się następujące oznaczenia:  

Rys. 6. Ikona informuje, że dany towar uczestniczy w sprzedaży wiązanej


Dodatkowe informacje:


Rys. 7. Ikona informująca, że dany towar (14 sztuk) zalega na magazynie powyżej 6 miesięcy


UWAGA! Na towarach zalegających w magazynie należy pracować w raporcie KPI Struktura czasu magazynowania, raporty Premium dostarczają listy towarów zalegających powyżej 6 m-cy w skali całej sieci oraz dla każdej z aptek. Podczas tworzenia akcji biznesowej z poziomu KPI Struktura czasu magazynowania widoczna jest lista aptek, w których dany preparat znajduje się powyżej 6 miesięcy.


Rys. 8. Podpowiedzi wyświetlane po kliknięciu w ikonę „i”, np. „Zwróć uwagę na towary zablokowane do zamówień”


Akcje możliwe do wykonania z poziomu raportu:


Rys. 9. Akcje możliwe do wykonania z poziomu raportu


UWAGA! Wprowadzone zmiany zostaną automatycznie zapisane, co oznacza, że przy następnym logowaniu do danego raportu widoczne/ukryte będą kolumny wskazane przez użytkownika podczas ostatniego korzystania z danego raportu KPI. W przypadku eksportowania danych do pliku CSV uwzględniane są wyłącznie kolumny widoczne w raporcie.


Rys. 10. Ustawienia kolumn


Rys. 11. Przykład zaznaczenie wszystkich towarów na bieżącej stronie


UWAGA! Przy użyciu powyższej opcji zaznaczone zostaną wszystkie towary na bieżącej stronie, jednak towary ukryte lub z nieaktywnych punktów sprzedaży zostaną uwzględnione tylko w eksporcie do pliku. W przypadku tworzenia akcji biznesowej zostaną pominięte.